Як підібрати якісну малярську кисть?
Як би ми не прагнули йти в ногу з часом, поки не придумано більш зручний, практичний і ефективний інструмент для роботи з фарбою, ніж малярна кисть. Але все ж таки прогрес не стоїть на місці і сучасне виробництво пропонує нам різні види малярного інструменту.
Якісна малярна кисть повинна відповідати наступним критеріям:
1. Бути зручним у використанні
2. Служити мінімум один ремонт, для якого ви її купуєте. Ворс не повинен швидко стиратися, випадати і залишатися у фарбі.
3. Кінці щетинок повинні розщеплюватися для кращого краскозабора.
4. Незалежно від свого походження, щетина повинна володіти пружністю.
5. Довжина виробу повинна як мінімум в півтора рази перевершувати його ширину.
Зручність – перш за все!
Комфорт роботи з малярським пензлем визначається формою, розміром і матеріалом, з якого виготовлена її рукоятка. Якщо рядовий споживач може і не відчути великої різниці між дерев'яною і пластиковою ручкою, для професіонала це дуже важливо. Адже маляра-штукатурові на своєму робочому місці доводиться здійснювати тисячі рухів малярським інструментом. Щоб уникнути одержання травм і пошкоджень, рукоятка повинна мати зручну форму та забезпечувати міцний захоплення без прослизання. Якщо вона виготовлена з натурального дерева, на ній не повинні бути присутніми задирки, сучки, шорсткості. В якості матеріалу для рукоятки використовують дерево, пластик і деякі інші полімерні склади.
Матеріали, з яких виготовлена рукоять, бандаж і навіть якість клейового складу відіграють велику роль не тільки в зручності роботи, але і в його довговічності. Всі компоненти повинні мати оптимальні показники, щоб разом надати відмінні властивості інструменту.
Головне в малярської кисті - щетина!
Основна увага при підборі інструменту слід приділити робочого елементу - щетині. Вона буває натуральної, штучної та змішаної.
Натуральна щетина в залежності від свого походження може бути білою, чорною, сірою. Найбільш часто можна зустріти білу – свинячу щетину. Натуральний ворс має унікальну структуру. Його кінці розщеплюються у вигляді кісточки, а поверхня містить безліч лусочок і шорсткостей. Це забезпечує відмінну краскоотдачу – здатність вбирати і віддавати фарбу. Щетина натурального походження більш довговічна, стійка до стирання і впливу сильних розчинників. Важливим показником хорошої краскоотдачи є пружність щетини. Ворс не повинен втрачати свою форму під час роботи. Щоб на тривалий час зберегти еластичність, міцність і пружність, необхідно дотримуватися правил експлуатації малярської кисті. Головне достоїнство інструментів з натуральної щетини – вони відмінно справляються з лакофарбовими матеріалами всіх типів.
Якісну натуральну щетину можна визначити на дотик: добре виварений ворс буде гладким, шовковистим, без запаху і відчуття жирності при контакті з рукою.
Штучна щетина являє собою спеціальне з'єднання поліефірних або поліестерових волокон. Вони мають конічну форму з поздовжнім розщепленням на кінці, що необхідно для гарного утримання фарби. Інструменти з штучною щетиною – оптимальний варіант для роботи з лакофарбовими матеріалами на водній основі. Вони володіють хорошою пружністю, високою зносостійкістю, не втрачають свою форму і відмінно переносять вологу. Тому для роботи з водоемульсійними фарбами краще віддати перевагу кистей з штучних матеріалів.
Оптимальними властивостями володіє змішана щетина, яка об'єднує переваги натурального та штучного ворсу. Вона відмінно набирає і віддає матеріал навіть при роботі з лаками і фарбами на водній основі. Такі інструменти доцільно використовувати з высокотекучими речовинами: просоченнями, морилками, захисними складами для деревини.
Ціна на малярські кисті – ще один важливий показник їх якості. Відповідно, чим вона вище, тим професійніше і якісніше повинен бути інструмент. У таких випадках керуйтеся радою досвідчених майстрів – купуйте кращу малярську кисть, яка вам по кишені. Адже якісний і інструмент – це запорука успішної роботи маляра!
- 5 порад, як вибрати плоскогубціСкладно знайти майстра, який би не використовував у своїй діяльності плоскогубці. Ви неодмінно виявите цей простий і доступний інструмент в арсеналі електрика, монтажника, слюсаря, столяра і іншого фахівця технічного профілю.Повна версія статті